close
تبلیغات در اینترنت
وبلاگicon

روحانی: لازم باشد، مذاکرات را شخصا هدایت خواهم کرد

گوناگون

تبلیغات
پنل کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
آرشیو ماهانه
نظر سنجی
نظرتون درمورداین سایت چیه
عضویت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
خبرنامه
خبرنامه
با عضویت در خبرنـــــــــامه می توانید آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید .

دیگرامکانات
1


دیجی مفت
تبلیغات

روحانی: لازم باشد، مذاکرات را شخصا هدایت خواهم کرد
 • تعداد بازدید : 1473
 • رئیس‌جمهور با بیان این‌که «خروج ازرکود کار بسیار سختی است» گفت: برای خروج از رکود بسیاری دست بردن به بانک مرکزی را به من توصیه کردند اما من از بانک مرکزی ، پول و خزانه بانک مرکزی می‌ترسم چون در تاریخ دیده‌ام هرکس به آن دستبرده است دستش سوخته است.

  به گزارش ایسنا، اعزامی به اردبیل حجت‌السلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در نشست توسعه و سرمایه‌گذاران استان اردبیل با بیان این‌که «فعالیت اقتصادی باید به دوش کارآفرینان قرار بگیرد» اظهار کرد: دولت باید زمینه‌های لازم را برای فعالیت کارآفرینان فراهم آورد.

  وی با اشاره به مشکلات فراوانی که دولت در آغاز کارش با آن مواجه بود، گفت:‌شرایط تورم هر ماه و گاهی هر روز و حتی گاهی هر ساعت با افزایش روبه رو می‌شد.

  وی با تأکید بر این‌که «در ابهام و تاریکی سرمایه‌گذاری کردن خیلی سخت است» افزود: لازم بود که فضای اقتصادی کشور را شفاف کنیم تا سرمایه‌گذاران قدرت پیش‌بینی داشته باشند، چون قدرت عدم پیش‌بینی در زندگی یکی از بلاهای بسیار بزرگ است و عدم اعتماد بسیار مشکل‌آفرین خواهد بود. به خصوص این‌که کارآفرینان نسبت به یک دولت بی‌اعتماد شوند.

  رییس‌جمهور با بیان این‌که «سرمایه‌گذاری در امنیت و ثبات و اعتماد قابل قبول نسبت به آینده امکان‌پذیر است» خاطرنشان کرد: همه تلاش ما در طول یکسال این بوده است که آرامش را به حوزه اقتصاد بیاوریم و مسیر روشن و همواری در اختیار کارآفرینان قرار دهیم.

  وی گفت: فکر می‌کنم موفقیت ما در حوزه تورم قابل قبول بوده باشد؛ چراکه شاهدیم تورم نقطه به نقطه به چهارده درصد رسیده است و وعده هایی که به مردم داده‌ایم عملی شده و حتی کمی جلوتر هستیم چون همواره تأکید داشته‌ام بدون مشورت با صاحب نظران قولی به مردم ندهم.

  وی با اشاره به این‌که «امسال به مردم قول داده بودیم تورم دوازده ماهه در اسفندماه به 25 درصد برسد» گفت: امسال ان‌شاالله تورم زیر 20 درصد را تجربه خواهیم کرد.

  روحانی با بیان این‌که «حرکت در روند کاهش تورم به طور مستمر تا رسیدن به تورم تک رقمی قول ما به مردم است» افزود: تلاش ما این است تا پایان سال نودو پنج ان‌شاالله تورم را یک رقمی کنیم.

  وی در ادامه با اشاره به اهمیت خروج از رکود گفت:‌ بالا بردن پایه پولی کار آسانی است و یک دستور می‌خواهد که قبلی‌ها آن را انجام داده‌اند و 40 هزار میلیارد تومان پایه پولی را برای مسکن بالا بردند اما مشکل به این شکل حل نمی‌شود و باید حواس‌مان باشد حرکت پایه پولی ما حساب شده و متعادل باشد.

  وی با بیان این‌که «خروج ازرکود همراه با کاهش تورم کار بسیار سختی است» تصریح کرد:‌ رشد منفی 8/ 6 درصد درسال 91 به منفی 1/1 درصد در سال 92 رسیده است و این نشان می دهد حرکت ما به سمت مهار رکود بوده است و همه برنامه‌ریزی های ما بر این مبناست که پایان امسال رشد اقتصادی‌مان مثبت باشد.

  رییس‌جمهور در ادامه به اهمیت وضعیت بانک‌ها در حوزه اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: بانک‌های ما توانمند نیستند و با مسائلی از جمله معوقات بانکی روبروهستند که به ناچار قوه قضاییه هم وارد عمل شد. همچنین برخی مدیران بانک‌ها شجاعت مدیریتی لازم را ندارند؛ پس باید به بانک‌ها کمک کنیم، البته دولت هم یکی از بدهکاران معوق به بانک‌هاست و در لایحه خروج ازرکود که تقدیم به مجلس کردیم به موضوع تقویت بانک‌ها توجه شده است. همچنین با توجه به این‌که بخشی از پیمانکاران به بانک بدهکار و از دولت طلبکار هستند راه حل‌هایی برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است.

  وی به اهمیت حوزه روابط خارجی و تأثیر آن برعملکرد سرمایه گذاران و کارآفرینان اشاره کرد و افزود: روابط خارجی باید از چارچوب‌هایی پیروی کند که همه آن را بدانند و تعامل‌ها باید کاملاًٌ واضح و روشن شود.

  وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری وتأکیدشان بر تعامل با دنیا اظهار کرد: یکی از اصول دولت تعامل سازنده با دنیاست البته موضوع رژیم صهیونیستی بحث دیگر است چون مشروعیت‌اش را به رسمیت نمی شناسیم و با آمریکا هم مشکلات فراوانی داریم اما همان‌طور که رهبری فرمودند باید تخاصم را کنار بگذارند چون تعامل با تخاصم جور در نمی‌آید.

  روحانی ادامه داد: از آمریکا و رژیم صهیونیستی بگذریم؛ می خواهیم با دنیا تعامل سازنده و خوب داشته باشیم که رهبری هم برآن‌ها تأکید دارند پس این موضوع تصمیم دولت به تنهایی نیست بلکه تصمیم نظام است. پس می‌خواهیم تعامل‌مان با کشورهای همسایه، منطقه و کشورهای اروپایی وغیراروپایی بهتر کنیم و ان‌شاالله آثار آن را امسال مشاهده خواهیم کرد؛ چراکه از دیدارهای حاشیه اجلاس شانگ‌های امروز شاهد ثمراتی هستیم و شرایط درحال بهبود است. پس ما مصمم به تعامل با دنیا در حوزه سیاست خارجی هستیم.

  وی به مسئله هسته‌ای و موضوع تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: ما توانسته‌ایم بخش‌هایی از پایه‌های تحریم را سست کنیم و شاهد تفاوت‌هایی در حوزه کشتیرانی، بیمه ، خودرو، پتروشیمی و تعاملات بانکی هستیم که باید این مسیر را ادامه دهیم.

  وی با تأکید بر این‌که «در موضوع هسته‌ای باید مذاکره را جدی انجام دهیم» گفت: بهترین کارشناسان را برای این کار انتخاب کرده‌ایم و افرادی که در تیم مذاکرده کننده ما حضور دارند جزو بهترین کارشناسان دیپلماسی این کشور هستند.

  رئیس‌جمهور با بیان این‌که «مذاکرات جز مواردی است که شخصاً‌ و به طور منظم آن را دنبال می‌کنم و حتی لازم باشد هدایت خواهم کرد» تصریح کرد: ما در این زمینه کاملاً‌ فعال هستیم و می‌خواهیم مذاکرات به نتیجه برسد البته هر کشوری که با خارج مذاکره می‌کند باید حواسش جمع منافع ملی خودش و حقوق مردمش باشد.

  وی تاکید کرد: همان‌طور که در انتخابات قول داده ام هدف‌مان این است که هم سانتریفیوژها بچرخد و هم زندگی مردم. یعنی هم حقوق هسته‌ای‌مان تأمین شود و هم تحریم‌های نابجا برداشته شود .پس اگر طرف مذاکره کننده نیز همین اراده را داشته باشد به نتیجه خواهیم رسید چون تحریم به نفع هیچ‌کس نیست.

  وی با اشاره به این‌که «درمذاکراتی که با سران بسیاری از کشورها داشته‌ام آن‌ها هم معتقدند تحریم به نفع هیچ‌کس نیست و تحریم‌ها را ظالمانه می‌دانند» گفت: حتی یکی از مقامات اروپایی تندتر از من تحریم‌ها را ضد بشری و غلط دانسته است. پس تحریم به ضرر همه است؛ چراکه امروز روشن شده است ما در زمینه هسته‌ای شفاف هستیم و دنبال فعالیت صلح‌آمیز می‌رویم؛ بنابراین به کارآفرینان اطمینان می دهم دولت در این زمینه با جدیت قدم‌های درست خود را بردارد.

  روحانی در پایان سخنان خود نیز به طرح‌هایی که باید به استان اردبیل پیگیری شود اشاره کرد و گفت:‌ طرح‌های استان اردبیل از جمله در مورد راه‌آهن میانه به اردبیل، آبیاری مدرن، شناسایی معادن ، گردش گری و صنعت همگی مورد توجه دولت است و دولت اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهد داد. کارآفرینان نیز باید سهم خود را انجام دهند و فعال شوند تا ان‌شاالله اردبیلی آبادتر و با نشاط تر را شاهد باشیم.  براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : *

  اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
  نام کاربری :
  رمز عبور :
  نویسنده : مدیر تاریخ : پنجشنبه 30 مرداد 1393 امتیاز :
  موضوعات : خبر , سیاسی ,
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.
 • این نظر توسط زيمابي در تاریخ 1393/6/17 و 13:45 دقیقه ارسال شده است

  جذاب ترين فروشگاه اينترنتي

  زيمابي - سايت انتخاب و خريد جديدترين کالاهاي ديجيتالي به همراه ارائه محتواي تخصصي بصورت ويدئويي و مرجع نقد و بررسي کامل کالا جهت خدمت رساني به مشتريان اينترنتي

  صفحه نخست : www.ZIMABI.com
  شبکه ويدئوها : www.zimabi.com/videos
  تبادل نظر کاربران : www.zimabi.com/blog
  دانلود هاي رايگان : www.zimabi.com/download
  خبرگزاري برندها و تکنولوژي : www.zimabi.com/news
  ______________


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  تبلیغات